GENEL HÜKÜMLER

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir.

Alıcının işbu 14 gün içerisinde; sebepsiz, keyfi, vb. durumlarda kullanacağı cayma hakkında söz konusu mal/ hizmet için hâsıl olacak kargo ücreti kapıda ödeme seçeneği ALICI’ ya ait olacaktır.

Alıcı bu durumdan kaynaklanacak olan cayma hakkının kullanılmasında kargo ücretini ve kapıda ödeme seçeneğini ödemeyi kabul ve taahhüt etmiştir.

Alıcı; hata, kusur, ayıp vb. durumlardaki mal/ hizmet için iade, değişim gibi durumlarda kargo ücretinden sorumlu tutulamayacaktır.

Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 7. md. hükümleri çerçevesinde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve wollook.com’un web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması, yıpranmamış ve bozulmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı satıcıya gönderilmezse, bu durumdan dolayı Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Alışverişe konu mal/ hizmet ticari firma tarafından yapılmışsa, ticari firmanın cayma hakkını kullanması durumunda, fatura aslı ile birlikte satıcı adına kesilecek olan iade faturası birlikte gönderilmelidir, bu hususların sağlanmaması durumunda alıcı olan firmaya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez.

Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir.(bkz Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmelik)

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan, özel sipariş olarak yapılan, özel olarak tasarlanan ve özel olarak talep edilen vb. ve son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

- Kırtasiye sarf malzemeleri

- Her türlü kozmetik ürünleri

- Kişisel Bakım Ürünleri,

- Her türlü Elektronik ürünler

- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örneğin: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ),

- Tek kullanımlık ürünler,

- Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Sipariş iptali durumlarında ise alıcının, ürünler kargoya verilmeden önce Satıcıya e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Aksi halde iptal işlemi yapılamaz.

Kredi Kartına İade Prosedürü

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. isiticial.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra,  banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Tek çekim ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda da isiticial.com, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani isiticial.com, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iade ürün bedelinin tamamını tek seferde Bankaya ödeyecek olup, iade tutarları, tek seferde hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.

 

1. İademi nasıl yapacağım? Ürünlerinizi kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve iade formu      Modaalfa34.com ile birlikte eksiksiz bir şekilde 15 gün içerisinde Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması Aras Kargo ile ücretli olarak gönderebilirsiniz.

2. İade süreci

 • Web sitemiz
 • adresinden iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz
 • İade etmek istediğiniz ürünün kodu, adı, iade nedeni ve istenen diğer bilgiler eksiksiz olarak dordurulmalıdır.
 • Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması Aras Kargo ile ücretli olarak gönderebilirsiniz.
 • Aras Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir.
 • İadeniz öncelikle Modaalfa34 müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır.
 • İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 2 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.
 • Bu 2 günlük süre, Modaalfa34'ün iade ettiğiniz ürünü almasıyla başlayacaktır.
 • wollook.com ‘dan almış olduğunuz ürünleri mağazalarımızdan iade etmek isterseniz ürün bedeli karşılığında hediye kartı alabilirsiniz. Bu hediye kartını sadece mağazamızda kullanabilirsiniz.

3. Ürünü değişimi

 • Ürün değişimi için, değişim talebinde bulunduğunuz ürünle beraber paketin içinde bulunan iade/değişim formu üzerine, yerine almak istediğiniz ürünün kodunu ve beden bilgisini yazarak Aras Kargo ile tarafımıza ücretli olarak gönderebilirsiniz.
 • Yerine almak istediğiniz ürün eğer stoklarımızda varsa değişim işleminiz gerçekleştirilecektir.
 • İstediğiniz ürünün stoklarımızda olmadığı görülürse, müşteri temsilcilerimiz size telefon ve mail ile ulaşacaklardır.
 • Aras Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen değişimlerin kargo ücreti müşterimize aittir .

Değişim işlemini Modaalfa34 Mağazamızdan gerçekleştirmek istiyorsanız;

 • Ürünü aynı fiyatlı ya da aradaki fiyat farkını ödeyerek farklı bir ürünle değiştirebilir,
 • Ürün bedeli karşılığı Modaalfa34 hediye kartı alabilir ve bu kartı sadece Modaalfa34.com’da kullanabilirsiniz.

4. Ürünleri mağazadan iade işlemleri

Modaalfa34.com‘dan almış olduğunuz ürünleri mağazalarımızdan iade etmek isterseniz ürün bedeli karşılığında yapabilirisiniz.