Stok Var

Kahve Rengi KETEN Kargo Cep BAGY JEANS

550.00 ₺
(0 Yorum)

KETEN BAGY JEANS 

Model Boy: 170 cm

KG: 75.       GÖRSELDEKİ ÜRÜN 46 beden


       • Stok Kodu: P2003

                   YIKAMA TALİMATI
 

Hem giysilerinizi hem çevreyi korumak için ürünlerinizi doğru yıkayın!

Giysilerinizi bilinçli yıkamaniz hem çevre üzerindeki olumsuz etkileri azaltarak dogal kaynaklarin korunmasina katkida bulunur, hem de giysinin ömrünü uzatir.

Yıkama talımatları

Satın aldığınız giysinin yıkama talimatları arasında bazen ürünün bakımıyla ilgili ek bilgiler bulunur. Burada, bazı kumaş ve giysilerin bakımı için birkaç ipucu daha sunuyoruz.

Ayrıntılar

Giysiyi yıkamadan önce, çikartilabilen aksesuar ve detaylari çikartip cırt cırt (Velcro) ve fermuarlarini kapatin. Naylon çorapları ve çıkarılmayan aksesuarlarin oldugu hassas giysileri yıkarkenn çamasır filesi kullanın.

Sarkabilen örgüler/narin giyisiler

Sarkabilen örgü giysiler, makineden çıkarılınca şekli düzeltildikten sonra bozulmamaları için asılarak değil, serilerek kurutulmalıdır. Bu nedenle bu giysilere “Sererek kurutun” yazan ek bir etiket konmuştur.

Keten

Doğal bir kumaş olan keten, ıslandığında kolayca şeklini kaybedebilir. Ancak sıcak buharlı ütüyle şeklini düzeltmek mümkündür. Kumaşın solmasını önlemek için tersinden ütülemeniz tavsiye edilir.

Viskoz

Viskos selülozdan üretilen yapay bir liftir, ıslandığında kolayca şeklini kaybedebilir. Ancak buharlı ütüyle şeklini düzeltmek mümkündür.

İpek

Çok hassas bir kumaş olan ipek dikkatli kullanılmalıdır. İpek giysileri, hassas çamasırlar için yapilmis deterjanla yikayin ve islakken germekten ya da çekistirmekten kaçinin.

Yünlü

Yünlü giysileri havalandirmak çogu zaman yeterli olur. Yıkamaniz gerektiginde ise hassas çamasırlar için üretilmis deterjan kullanmalısınız. Yünlüleri, elde yıkayın veya çamasır makinesinde yünlü veya elde yıkama programını kullanin. Matlaşmaması için yıkadıktan sonra ütülemeyi unutmayin.

Kot

Jean'lerin renklerinin solmaması için lütfen içini dışa çevirerek yıkayınız. Kırışmayı önlemek için yıkama biter bitmez makineden çıkarın. Kotun kendine özgü görünümü, uygulanan özel boyama yönteminden ileri gelir. Bunun sonucunda, kumaşın yüzeyinde kalan ufak pigment (boyar madde) parçaciklari zamanla dökülebilir.

Deri ve süet

Deri ve süet ürünlerinin temizliği bir deri uzmanı tarafından yapılmalıdır. Lütfen koruma yönergelerini uygulayınız.

Deri çanta ve ayakkabıların ömrünü ayakkabı cilası/su geçirmeyen sprey gibi basit bir uygulama ile daha da uzatabilir, ürünlerinizi suya ve inatçı kirlere karşı dayanıklı kılabilirsiniz.

Süet ve nubuk gibi ürünler için su geçirmez spreyi kullanın, cila kullanmayın. Dışarısı yağmurlu ve ıslak ise, süet/nubuk ayakkabılarınızı/çantanızı kullanmamak için özen gösterin. Böyle havalarda ürün üzerinde istenmeyen lekeler oluşabilir ve ayrıca ürünün rengi çıkıp, kıyafetlerinizi boyayabilir. Ayakkabılarınız kullanmadığınız zamanlarda onların içine ayakkabı kalıbı yerleştirin. Ayakkabılarınızın arka kısmı zedelenmemesi için, ayağınıza giyerken her zaman ayakkabı çekeceği kullanın. Bağcıklarını çıkarırken çözün ve giyerken tekrar bağlayın.

Kuş tüyü montlar

Anorağı kurutmadan önce makinenin içine tenis topu koyarsaniz, içindeki kuş-tüyü eşit dağılır. Kuş tüyünün tamamen kuruması gerekir.

Yağmurluk

Yağmurluğun asılarak kurumaya bırakılması gerekir. Isıtmalı çamasir kurutma makinasında kurutacaksaniz, düşük sıcaklığa


 


Bu ürünü nasıl değerlendiriyorsunuz ?